Konkurencja dla New Connect i giełda nieruchomości na Beesfund

Beesfund chce zdemokratyzować możliwości inwestycji w nieruchomości oraz wystąpić do KNF z wnioskiem o utworzenie biura maklerskiego. Wszystko zostało zaplanowane na nadchodzącą jesień. 

Nowe rozwiązanie dla rynku nieruchomości

Platforma Beesfund utworzyła rozwiązanie jakim ma być Taon Property. Celem nowego instrumentu jest umożliwienie inwestowania w nieruchomości już od 50 zł. Na początek w przestrzenie użytkowe i biurowe. Obecnie prowadzone są konsultacje prawne, których celem jest ustalenie prawnej formy w jakiej platforma ma działać. Samo rozwiązanie jest już technicznie gotowe.

Nazwa pochodzi od cząstek elementarnych – Taon, które są budulcem dalszych rozwiązań. Taka też przyświeca idea twórcom platformy.

Nadchodzi konkurencja dla New Connect

Występując z wnioskiem do KNF, Beesfund ma na celu utworzenie alternatywnego systemu obrotu (MTF) opartego o blockchain. Celem jest stworzenie możliwości łatwiejszego wychodzenia z inwestycji crowdfundingu udziałowego.

Własny MTF to projekt podlegający bardzo konkretnym regulacjom i kosztujący wiele milionów. Dlatego pracujemy nad tym już od jakiegoś czasu i jeszcze trochę pracować będziemy – podkreśla szef platfromy, Arkadiusz Regiec.

Na ten moment rozwiązanie znajduje się w fazie testów technicznych. Nie znana jest data premiery. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.